Kraj Austria

Stolica: Wiedeń
Waluta: euro (EUR), 1 EUR = 100 centów
Wiza: wiza nie jest wymagana
Język: niemiecki
Napięcie: 220 V
Powierzchnia: 83 871 km²
Ludność: 8,3 mln

Bad Ischl

Informacje ogólne

Wspaniałe połacie terenów narciarskich Pojezierza Salzkammergut i górującego nad nimi lodowca Dachstein są idealnie uzupełnione pełnymi zimowej magii kurortami narciarskimi, gwarantującymi przyjemną atmosferę w trakcie spędzania ferii. Główną zaletą poszczególnych ośrodków jest spokój, stosunkowo niskie ceny, wyjątkowa gościnność mieszkańców i kameralna, rodzinna atmosfera, której próżno szukać w zatłoczonych miasteczkach Tyrolu i Karyntii. Pomimo iż oferta tras i wyciągów jest tam nieco skromniejsza niż w najpopularniejszych regionach, nie przeszkadza to amatorom białego szaleństwa rezerwować miejsca noclegowe w świetnie przygotowanych hotelach i apartamentach, świadczących swoje usługi na najwyższym poziomie. Na narciarzy czekają tam przede wszystkim szybkie trasy zjazdowe wykorzystywane także w trakcie trwania zawodów pucharu świata, urozmaicone szlaki do „biegówek” wytyczone w lasach i na baśniowych polanach oraz kilka szalonych miejsc dla snowboardzistów z fantazją. Ciekawa oferta Apres-ski zawsze wypełni zimowe wieczory, a pogoda w słoneczne dni zawsze będzie sprzyjała w korzystaniu z niesamowitych atrakcji towarzyszących wspaniałej alpejskiej panoramie. Do tego rewelacyjna infrastruktura w postaci skibusów i wyciągów, które błyskawicznie dowożą spragnionych wrażeń narciarzy na idealnie przygotowane stoki, bielące się od białego puchu i zachęcające do szusowania całe rodziny. Z twarzy dzieci nigdy nie znika uśmiech dzięki specjalnie przygotowanym kącikom do zabaw oraz specjalnym udogodnieniom w nauce narciarskiego rzemiosła, z kolei rodzice mogą oddać się szaleństwu na świetnych nartostradach oplatających lodowiec Dachstein. Masyw ten wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako część obszaru określanego mianem „krajobraz kulturowy Hallstatt-Dachstein Salzkammergut”. Do najważniejszych ośrodków narciarskich należą: Bad Ischl, Gosau, Hinterstoder-Hoss, Hochlecken, Kasberg-Grunau i Steyr.

Główne kurorty

Bad Ischl
Przepiękny kurort Górnej Austrii położony nad rzeką Traun łączy w sobie cechy doskonałego miejsca wypoczynkowego oraz uzdrowiska o wieloletniej historii związanej z cesarzem Franciszkiem Józefem, jego żoną Elżbietą Bawarską znaną jako Sissi oraz wybitnymi kompozytorami szukającymi natchnienia w olśniewającym miejscu. Mnóstwo budynków pochodzi z czasów monarchii austro-węgierskiej i upiększa swoją architekturą wspaniały krajobraz. Do romantycznych spacerów zaprasza promenada zwana Esplande, a także przepiękny park zdrojowy z ławeczkami i fontanną, przy której organizowane są wydarzenia kulturalne. Głównym atutem kurortu jest bogata oferta SPA oraz szereg hoteli, z których można wyjeżdżać na poszczególne tereny narciarskie.

St. Wolfgang im Salzkammergut
Bardzo malowniczo położone miasteczko wypoczynkowe pełniące funkcje zarówno letniska, jak i bazy noclegowej dla narciarskich wypraw na stoki góry Schafberg. Nazwa miasta i jego historia związana jest z postacią pustelnika św. Wolfganga – biskupa Ratyzbony, który w tym miejscu miał swoją pustelnię. Przede wszystkim jest to resort zdrowia naszpikowany wspaniałymi hotelami i apartamentami służącymi przebywaniu w wyjątkowym klimacie o leczniczym powietrzu. Wakacje można tam spędzać praktycznie o każdej porze roku, korzystając z uroków samego miasteczka w postaci położenia nad prześlicznym jeziorem Wolfgangsee, zabytkowych domów i sklepów z pamiątkami. Narciarze korzystający z bazy noclegowej Wolfgang im Salzkammergut łączą najczęściej wypoczynek z wyjazdami w kierunku obszaru narciarskiego Salzkammergut, gdzie znajduje się około dwudziestu terenów połączonych wspólnym karnetem (Faistenau, Feuerkogel, Krippenstein, Kasberg, Katrin, Postalm, Skischaukel, Gaissau-Hintersee).

Górna Austria (SKI): Gosau

Górna Austria (SKI): Hinterstoder-Hoss

Austria: Bad Ischl , Górna Austria (SKI): Gosau , Górna Austria (SKI): Hinterstoder-Hoss

Wybierz region Bad Ischl , Górna Austria (SKI): Gosau , Górna Austria (SKI): Hinterstoder-Hoss